©2018 shoshana street production. All rights reserved.

 

1/4

טוביה בארץ המובטחת

הרומן "טוביה בארץ המובטחת" מתחיל במקום שהסיפורים של שלום עליכם מסתיימים, בגירוש של טוביה החולב מהשטייטל 'אנא טבקה', ומביא אותו לארץ הקודש בזמן העליה השניה, לפני מלחמת העולם הראשונה. דבוק למסורת אבותיו, והפסוקים שהוא אוהב לצטט שגורים על שפתיו. הוא צריך להגן על בנותיו לא רק מהחלוצים הפרוצים, אלא גם מהביצות מלאות המחלות, ממגפות, מהתקפות של ארבה, מהטורקים האנטישימים, ומהפורעים הערבים. עם אמונה נחושה,  טוביה מתגבר על כל הניסיונות שבאים עליו בבנית הארץ השוממה. בסוף, כשמלחמת העולם הראשונה מאיימת להחריב את מפעל ההתישבות היהודית בארץ ישראל, טוביה מצטרף לבריגדה היהודית הראשונה מאז ימי בר כוכבא ורבי עקיבא, בפעולה סודית ומסוכנת הוא עוזר לבריטים לגרש את הטורקים מהארץ.

רומן מלא דרמה, שמחה והשראה כאחד, "טוביה בארץ המובטחת" הוא סיפור מרתק של תחייה לאומית, מורשת ישראל וניצחון האמונה.

סיפורי מעשיות של רבי נחמן - הסרט

DVD תוספות מיוחדות ב

מאחורי הקלעים

פספוסים

מדריך לסיפורים

ועוד

הסיפורים המוכרים והאהובים של רבי נחמן מברסלב מתעוררים לחיים, עכשיו בסרט מלא שמחה, אמונה והשראה - חוויה סוחפת לכל המשפחה!

 

מלבד החוויה המהנה וההופעה המרשימה של יהודה בארקן הסרטים מלאים בתוכן חינוכי ומסרים רבים, ומיועדים גם לשמש כהקדמה ויזואלית מרתקת

למגוון רחב של הרצאות ודיונים.

הסיפורים של רבי נחמן מברסלב הפכו להיות חלק ממורשת ישראל. הם תורגמו לשפות רבות ומופצים בכל העולם. רבי נחמן מלמד שבכוחו של סיפור להביא רפואה לנפש. בעוד שכל העולם אומרים שסיפורי מעשיות תרופה הם לשינה, רבי נחמן אומר שסיפוריו מעוררים ישנים מתרדמתם. סיפוריו המפורסמים, אשר שמים את הדגש על חשיבות האמונה והשמחה, הם בעלי משמעות אוניברסאלית, ומושכים קהלים מגוונים מכל הגילאים, ילדים, נערים, מבוגרים, דתיים ולא דתיים כאחד

ערכו החינוכי של הסרט

מעבר לחוויה ולסיפורים המרתקים, לסרט יש ערך חינוכי עצום בפני עצמו. הסרט מהווה כלי חינוכי אידאלי. אפשר להקרין כל סיפור מארבעת הסיפורים בנפרד ולהעמיק במסרים המרכזיים העולים מתוך הסרט. לדוגמה מהסיפור "האינדיק" המספר על ילדים מורדים, עולה השאלה מהי הדרך החינוכית הנכונה ביותר והמועילה ביותר להשיבם לדרך הישר. בדור שילדים רבים סובלים מבעיות קשב וריכוז והפרעות לימודיות הסרט משמש כבסיס אידאלי לברר וללבן מתוכו את הנושאים הרלוונטיים והבוערים הללו. מהסיפור "האוצר" עולה הערך החינוכי שבכל אדם יש אוצר שכדי לגלותו הוא רק צריך את ההדרכה הנכונה. הסיפור "החכם והתם" מדגיש את הסכנות בהליכה אחרי אידיאולוגיות זרות ומשבח את האמונה הפשוטה והתמימה. הסיפור "מעשה מביטחון" מלמד אותנו שהאושר האמתי נמצא באמונה ולא בעושר חומרי וכבוד.

 

הסרט מומלץ ע"י אגף תרבות תורנית במשרד החינוך, רבנים ואישי חינוך נוספים.

הדיסקמן והגורו

  ה"דיסקמן", סם סינגר בן ה-17, בנו של אחד מאלי ההון האמריקיים, מתוסכל מחיי השקר של אמריקה ויוצא לחפש את האמת. הוא עובר שרשרת הרפתקאות מרתקות ויוצאות דופן.   

החיפוש הנלהב אחר משמעות החיים מביא את סם-בין השאר- ללונדון, פריז, לרומא ולנתיב הנמר המסוכן שבהודו, שם מבטיח לו ה"גורו" שאצלו ימצא את כל התשובות.  בסופו של דבר, סם מוצא אתץ דרכו לירושלים, ורצנו להתפלל על הר הבית כמעט מצית מלחמת עולם.  ספר בילתי נשכח – ספרות יהודית מקורית.

כתיבה יוצרת יהודית

  מדריך מעשי לכתיבה יוצרת ברוח היהדות שכולל את כל היסודות לפרוזה, מהרעיון, סינופסיס, מבנה הסיפור, קונפליקט, איך לבנות דמויות מוצלחות ואיך להעביר את המסר בצורה דרמתית.  כולל הדרכה איך לכתוב תסריט.

מדריך מעשי

כולל הדרכה

כיצד לכתוב

תסריט

בר מצווה במנהרת הזמן

טיול בר מצווה של נער אמריקאי לישראל הופך למסע מופלא במנהרת הזמן.

ספר מומלץ לכל נער נערה.

הכוזרי לבני הנעורים

הכוזרי מעובד לבני הנעורים 
בשפה מובנת הן לבני הנעורים וכלה בהוריהם, מצליח המחבר להציג באופן תמציתי את העקרונות של ספר "הכוזרי". כולל איורים מרשימים המרחיבים את דעת הקורא הן מההיבט ההיסטורי ,באופן שסגנון הספר מצליח להכניס את הקורא למבוך הזמן שלפני 800 שנה ,והן מהסגנון התוכני.
החוויה מספר זה מיוחדת בכך שבקריאה בלבד אפשר לדלות את מסרו של ריה"ל. 

העכבר פיתה אותי

מדריך לימודי ומעשי להתמודדויות עם האתגרים שבאינטרנט.

עם שאלות ותשובות

ימות המשיח

כמו בספרו "טוביה בארץ המובטחת" מציג המחבר את החוויות העוברות על עם ישראל בימנו, בארץ ובתפוצות. בסיפורים מרגשים ומלאי הומור.

 ימות המשיח הוא ספר קריאה חובה לכל קורא המחפש ספרות יהודית מקורית

בקרוב יעלו ספרים נוספים

ספרים של המחבר

ספרים להורדה חינם

כתיבה יוצרת יהודית

מדריך מעשי לכתיבה יוצרת ברוח היהדות כולל הדרכה איך לכתוב תסריט.

העכבר פיתה אותי

מדריך לימודי ומעשי להתמודדויות עם האתגרים שבאינטרנט. עם שאלות ותשובות

ימות המשיח

סיפורים עם הומור על החוויות   העוברות על עם ישראל, בימנו, בארץ ובתפוצות.

ספר קריאה חובה לכל קורא  המחפש ספרות יהודית  מקורית.

העכבר פיתה אותי

מדריך לימודי ומעשי להתמודדויות עם האתגרים שבאינטרנט.

כולל שאלות ותשובות.

SHMIRAT HABRIT

Practical guide to Dealing with the challenges in the enternet. With questions and answers